Micron Technology MT42L64M64D2KH-25 IT:A
MT42L64M64D2KH-25 IT:A picture photo
Mfg. Part Number
MT42L64M64D2KH-25 IT:A
Brief Description
IC LPDDR2 SDRAM 4GBIT 216FBGA
Datasheet Download
MT42L64M64D2KH-25 IT:A.pdf
Availability of MT42L64M64D2KH-25 IT:A
QUANTITY
MT42L64M64D2KH-25 IT:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT42L64M64D2KH-25 IT:A
Internal Part NumberEIS-MT42L64M64D2KH-25 IT:A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMT42L64M64D2KH-25 Devices 18/Sep/2012
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR2 SDRAM
Memory Size4G (64M x 64)
Speed400MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.3 V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case216-WFBGA
Supplier Device Package216-FBGA (12x12)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT42L64M64D2KH-25 IT:A
Related LinksMT42L64M64D, MT42L64M64D2KH-25 IT:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT42L64M64D2KH-25 IT:A Details Description
Related parts for MT42L64M64D2KH-25 IT:A
IC AMP HBT SIGE 5000MHZ SOT-86 datasheet.pdf
ADAPTER FLUSH MOUNT FOR H3CR datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 65MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf