Micron Technology MT45W2MW16BABB-706 L WT
MT45W2MW16BABB-706 L WT picture photo
Mfg. Part Number
MT45W2MW16BABB-706 L WT
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC PSRAM 32MBIT 70NS 54VFBGA
Datasheet Download
MT45W2MW16BABB-706 L WT.pdf
Availability of MT45W2MW16BABB-706 L WT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT45W2MW16BABB-706 L WT Order Process
Ship out your order
Specifications of MT45W2MW16BABB-706 L WT
Internal Part NumberEIS-MT45W2MW16BABB-706 L WT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypePSRAM (Page)
Memory Size32M (2M x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case54-VFBGA
Supplier Device Package54-VFBGA (6x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT45W2MW16BABB-706 L WT
Related LinksMT45W2MW16B, MT45W2MW16BABB-706 L WT Datasheet, Micron Technology Distributor
MT45W2MW16BABB-706 L WT Details Description
Related parts for MT45W2MW16BABB-706 L WT
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf