Micron Technology MT45W4MW16BFB-856 WT F
MT45W4MW16BFB-856 WT F picture photo
Mfg. Part Number
MT45W4MW16BFB-856 WT F
Brief Description
IC PSRAM 64MBIT 85NS 54VFBGA
Datasheet Download
MT45W4MW16BFB-856 WT F.pdf
Availability of MT45W4MW16BFB-856 WT F
QUANTITY
MT45W4MW16BFB-856 WT F Order Process
Ship out your order
Specifications of MT45W4MW16BFB-856 WT F
Internal Part NumberEIS-MT45W4MW16BFB-856 WT F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Memory TypePSRAM (Page)
Memory Size64M (4M x 16)
Speed85ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT45W4MW16BFB-856 WT F
Related LinksMT45W4MW16B, MT45W4MW16BFB-856 WT F Datasheet, Micron Technology Distributor
MT45W4MW16BFB-856 WT F Details Description
Related parts for MT45W4MW16BFB-856 WT F
HEX STANDOFF 4-40 S STEEL 1-3/8" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LOW PWR HD AUDIO CODEC 36QFN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf