Micron Technology MT46H128M16LFB7-5 IT:B
MT46H128M16LFB7-5 IT:B picture photo
Mfg. Part Number
MT46H128M16LFB7-5 IT:B
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC LPDDR SDRAM 2GBIT VFBGA
Datasheet Download
MT46H128M16LFB7-5 IT:B.pdf
Availability of MT46H128M16LFB7-5 IT:B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46H128M16LFB7-5 IT:B Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H128M16LFB7-5 IT:B
Internal Part NumberEIS-MT46H128M16LFB7-5 IT:B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 14/Oct/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size2G (128M x 16)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case60-VFBGA
Supplier Device Package60-VFBGA (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H128M16LFB7-5 IT:B
Related LinksMT46H128M16, MT46H128M16LFB7-5 IT:B Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H128M16LFB7-5 IT:B Details Description
Related parts for MT46H128M16LFB7-5 IT:B
DIP CABLE - HDP14S/AE14M/X datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 3" X 5YD datasheet.pdf
DIAMOND LAPPING FILM 663X datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR PUSHPULL RCPTS datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf