Micron Technology MT46H16M32LFCM-6 L IT:B
MT46H16M32LFCM-6 L IT:B picture photo
Mfg. Part Number
MT46H16M32LFCM-6 L IT:B
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
Datasheet Download
MT46H16M32LFCM-6 L IT:B.pdf
Availability of MT46H16M32LFCM-6 L IT:B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46H16M32LFCM-6 L IT:B Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H16M32LFCM-6 L IT:B
Internal Part NumberEIS-MT46H16M32LFCM-6 L IT:B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size512M (16M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (10x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H16M32LFCM-6 L IT:B
Related LinksMT46H16M32L, MT46H16M32LFCM-6 L IT:B Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H16M32LFCM-6 L IT:B Details Description
Related parts for MT46H16M32LFCM-6 L IT:B
MOD PWR 5-FUNCTION 4A 4.8QC SCRW datasheet.pdf
CONN RCPT 240POS 4ROW GOLD T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
HYBRID MK-2 PLUG HSG ASSY 26P datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7.5NS 48TQFP datasheet.pdf
RES 4.37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 10MM datasheet.pdf
YOKE EFD 25 X 13 X 9 datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf