Micron Technology MT46H256M32L4JV-5 WT:B
MT46H256M32L4JV-5 WT:B picture photo
Mfg. Part Number
MT46H256M32L4JV-5 WT:B
Brief Description
IC LPDDR SDRAM 8GBIT VFBGA
Datasheet Download
MT46H256M32L4JV-5 WT:B.pdf
Availability of MT46H256M32L4JV-5 WT:B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46H256M32L4JV-5 WT:B Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H256M32L4JV-5 WT:B
Internal Part NumberEIS-MT46H256M32L4JV-5 WT:B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 14/Oct/2013
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size8G (256M x 32)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case168-VFBGA
Supplier Device Package168-VFBGA (12x12)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H256M32L4JV-5 WT:B
Related LinksMT46H256M32, MT46H256M32L4JV-5 WT:B Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H256M32L4JV-5 WT:B Details Description
Related parts for MT46H256M32L4JV-5 WT:B
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 250VAC RAD datasheet.pdf
SNAP RIVET T-TYPE .142"DIA .28" datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 9.69A 5.8 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
IC USB HOST/DEVICE CTRL 64-QFN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK W/BOLT 18.2MM datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf