Micron Technology MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR
MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR
Brief Description
IC LPDDR SDRAM 8GBIT 168TFBGA
Datasheet Download
MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR.pdf
Availability of MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR
QUANTITY
MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR
Internal Part NumberEIS-MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size8G (256M x 32)
Speed208MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case168-TFBGA
Supplier Device Package168-TFBGA (12x12)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR
Related LinksMT46H256M32L4, MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR Details Description
Related parts for MT46H256M32L4SA-48 WT:C TR
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 10GB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V ESD 8-DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 75 MM datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf