Micron Technology MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Brief Description
IC LPDDR SDRAM 2GBIT 90VFBGA
Datasheet Download
MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR.pdf
Availability of MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
QUANTITY
MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Internal Part NumberEIS-MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size2G (64M x 32)
Speed208MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Related LinksMT46H64M32LF, MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR Details Description
Related parts for MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
MOD IGBT RBSOA 1200V 135A Y4-M5 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 785MA 400 MOHM datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS 2.2MM datasheet.pdf
D-SUB FILTER 50POS IP67 datasheet.pdf