Micron Technology MT46H8M16LFCF-75 IT TR
MT46H8M16LFCF-75 IT TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46H8M16LFCF-75 IT TR
Datasheet Download
MT46H8M16LFCF-75 IT TR.pdf
Availability of MT46H8M16LFCF-75 IT TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46H8M16LFCF-75 IT TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H8M16LFCF-75 IT TR
Internal Part NumberEIS-MT46H8M16LFCF-75 IT TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size128M (8M x 16)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case60-VFBGA
Supplier Device Package60-VFBGA (8x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H8M16LFCF-75 IT TR
Related LinksMT46H8M16LF, MT46H8M16LFCF-75 IT TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H8M16LFCF-75 IT TR Details Description
Related parts for MT46H8M16LFCF-75 IT TR
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 4POS BK datasheet.pdf
TIP CONICAL COLD HEAT FOR CHT100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
POWER CORD FAN RIGHT ANGLE 60" datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf