Micron Technology MT46V16M8TG-75:D TR
MT46V16M8TG-75:D TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46V16M8TG-75:D TR
Brief Description
IC DDR SDRAM 128M 7.5NS 66TSOP
Datasheet Download
MT46V16M8TG-75:D TR.pdf
Availability of MT46V16M8TG-75:D TR
QUANTITY
MT46V16M8TG-75:D TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V16M8TG-75:D TR
Internal Part NumberEIS-MT46V16M8TG-75:D TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size128M (16M x 8)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V16M8TG-75:D TR
Related LinksMT46V16M8, MT46V16M8TG-75:D TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V16M8TG-75:D TR Details Description
Related parts for MT46V16M8TG-75:D TR
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12VDC 7A T/H datasheet.pdf
LED SHWO WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
120P(B)I/O CABLE SELECTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 95POS SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 10V X7R 1206 datasheet.pdf