Micron Technology MT46V32M16BN-5B L IT:F
MT46V32M16BN-5B L IT:F picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M16BN-5B L IT:F
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA
Datasheet Download
MT46V32M16BN-5B L IT:F.pdf
Availability of MT46V32M16BN-5B L IT:F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46V32M16BN-5B L IT:F Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M16BN-5B L IT:F
Internal Part NumberEIS-MT46V32M16BN-5B L IT:F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLDDR Die T37Z to T67A 12/Aug/2011
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.5 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-FBGA (10x12.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M16BN-5B L IT:F
Related LinksMT46V32M16B, MT46V32M16BN-5B L IT:F Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M16BN-5B L IT:F Details Description
Related parts for MT46V32M16BN-5B L IT:F
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC TEMP SNSR 3V DUAL TRIP 8-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 5V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 46 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT LATCH 2-PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 154 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 5000' datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 3W SMB datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf