Micron Technology MT46V32M16CV-5B:J TR
MT46V32M16CV-5B:J TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M16CV-5B:J TR
Brief Description
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA
Datasheet Download
MT46V32M16CV-5B:J TR.pdf
Availability of MT46V32M16CV-5B:J TR
QUANTITY
MT46V32M16CV-5B:J TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M16CV-5B:J TR
Internal Part NumberEIS-MT46V32M16CV-5B:J TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLDDR_DDR2_SDR Leaded EOL 9/Dec/2015
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.5 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-FBGA (8x12.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M16CV-5B:J TR
Related LinksMT46V32M16, MT46V32M16CV-5B:J TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M16CV-5B:J TR Details Description
Related parts for MT46V32M16CV-5B:J TR
RES SMD 2.1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 80POS .050" datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf