Micron Technology MT46V32M16P-6T L IT:F
MT46V32M16P-6T L IT:F picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M16P-6T L IT:F
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 66TSOP
Datasheet Download
MT46V32M16P-6T L IT:F.pdf
Availability of MT46V32M16P-6T L IT:F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46V32M16P-6T L IT:F Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M16P-6T L IT:F
Internal Part NumberEIS-MT46V32M16P-6T L IT:F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLDDR Die T37Z to T67A 12/Aug/2011
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed6ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M16P-6T L IT:F
Related LinksMT46V32M16, MT46V32M16P-6T L IT:F Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M16P-6T L IT:F Details Description
Related parts for MT46V32M16P-6T L IT:F
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf
IC SWITCH 10/100 3PORT 128PQFP datasheet.pdf
IC INVERTER SGL HS CMOS 5TSOP datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 25POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 2W SMBG datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
FIBER OPTIC datasheet.pdf
50UF 150V 11.125X38.1 85C AXI datasheet.pdf