Micron Technology MT46V32M16P-75 L:C
MT46V32M16P-75 L:C picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M16P-75 L:C
Brief Description
IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP
Datasheet Download
MT46V32M16P-75 L:C.pdf
Availability of MT46V32M16P-75 L:C
QUANTITY
MT46V32M16P-75 L:C Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M16P-75 L:C
Internal Part NumberEIS-MT46V32M16P-75 L:C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M16P-75 L:C
Related LinksMT46V32M1, MT46V32M16P-75 L:C Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M16P-75 L:C Details Description
Related parts for MT46V32M16P-75 L:C
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
FILTER LINE RFI FAST TERM 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
UPPER CONDUCTOR DIE datasheet.pdf
RES 900 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 63NH M33 datasheet.pdf