Micron Technology MT46V32M16TG-75 L:C
MT46V32M16TG-75 L:C picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M16TG-75 L:C
Brief Description
IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP
Datasheet Download
MT46V32M16TG-75 L:C.pdf
Availability of MT46V32M16TG-75 L:C
QUANTITY
MT46V32M16TG-75 L:C Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M16TG-75 L:C
Internal Part NumberEIS-MT46V32M16TG-75 L:C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M16TG-75 L:C
Related LinksMT46V32M1, MT46V32M16TG-75 L:C Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M16TG-75 L:C Details Description
Related parts for MT46V32M16TG-75 L:C
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 48POS R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 130A D2PAK datasheet.pdf
LIGHT PIPE SINGLE ELEMENT datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
Connector Socket 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
IC SDRAM 32MX32 200MHZ 90FPBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80 datasheet.pdf