Micron Technology MT46V32M8FG-75E:G TR
MT46V32M8FG-75E:G TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M8FG-75E:G TR
Brief Description
IC DDR SDRAM 256MBIT 7.5NS 60BGA
Datasheet Download
MT46V32M8FG-75E:G TR.pdf
Availability of MT46V32M8FG-75E:G TR
QUANTITY
MT46V32M8FG-75E:G TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M8FG-75E:G TR
Internal Part NumberEIS-MT46V32M8FG-75E:G TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case60-FBGA
Supplier Device Package60-FBGA (8x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M8FG-75E:G TR
Related LinksMT46V32M8F, MT46V32M8FG-75E:G TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M8FG-75E:G TR Details Description
Related parts for MT46V32M8FG-75E:G TR
RECTIFIER BRIDGE 4A 400V KBL datasheet.pdf
TERM FORK EXP VYL 16-14AWG #8 datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT BIPO SOT23W datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO214AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARD GUIDE BUTTON 1X0.924" BLK datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO204AL datasheet.pdf
DSUB BACKSHELL SHIELD 31POS MET datasheet.pdf