Micron Technology MT46V64M8P-75 L:D TR
MT46V64M8P-75 L:D TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46V64M8P-75 L:D TR
Brief Description
IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP
Datasheet Download
MT46V64M8P-75 L:D TR.pdf
Availability of MT46V64M8P-75 L:D TR
QUANTITY
MT46V64M8P-75 L:D TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V64M8P-75 L:D TR
Internal Part NumberEIS-MT46V64M8P-75 L:D TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V64M8P-75 L:D TR
Related LinksMT46V64M8P, MT46V64M8P-75 L:D TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V64M8P-75 L:D TR Details Description
Related parts for MT46V64M8P-75 L:D TR
CONN EDGECARD 128PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 16-PLEX datasheet.pdf
RS PLC 1771 16PT DI/O -BUS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 60A D1 datasheet.pdf
1-1/2" PET BRAIDED SLEEVING datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
NUCLEO BOARD STM32F3 SERIES datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 (DUAL) datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf