Micron Technology MT47H128M8B7-37E L:A
MT47H128M8B7-37E L:A picture photo
Mfg. Part Number
MT47H128M8B7-37E L:A
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3.75NS 92BGA
Datasheet Download
MT47H128M8B7-37E L:A.pdf
Availability of MT47H128M8B7-37E L:A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT47H128M8B7-37E L:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT47H128M8B7-37E L:A
Internal Part NumberEIS-MT47H128M8B7-37E L:A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size1G (128M x 8)
Speed3.75ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case92-FBGA
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT47H128M8B7-37E L:A
Related LinksMT47H128M8, MT47H128M8B7-37E L:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT47H128M8B7-37E L:A Details Description
Related parts for MT47H128M8B7-37E L:A
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROCESSOR 48-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 36POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 100W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
BATTERY PACK EZTEXT 3.7V 1AH datasheet.pdf