Micron Technology MT47H256M4BT-5E:A TR
MT47H256M4BT-5E:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT47H256M4BT-5E:A TR
Brief Description
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 5NS 92FBGA
Datasheet Download
MT47H256M4BT-5E:A TR.pdf
Availability of MT47H256M4BT-5E:A TR
QUANTITY
MT47H256M4BT-5E:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT47H256M4BT-5E:A TR
Internal Part NumberEIS-MT47H256M4BT-5E:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)5 (48 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size1G (256M x 4)
Speed5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case92-FBGA
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT47H256M4BT-5E:A TR
Related LinksMT47H256M4, MT47H256M4BT-5E:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT47H256M4BT-5E:A TR Details Description
Related parts for MT47H256M4BT-5E:A TR
FIXED IND 47UH 10.7A 16 MOHM TH datasheet.pdf
IC MICRO MONITOR LP IND 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BASE TYPE2 ARRESTERS DIN RAIL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A W/O FILTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
UPPER 350 DIE SPACER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32 PIN datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 818MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf