Micron Technology MT47H32M16CC-37E L:B TR
MT47H32M16CC-37E L:B TR picture photo
Mfg. Part Number
MT47H32M16CC-37E L:B TR
Brief Description
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 84FBGA
Datasheet Download
MT47H32M16CC-37E L:B TR.pdf
Availability of MT47H32M16CC-37E L:B TR
QUANTITY
MT47H32M16CC-37E L:B TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT47H32M16CC-37E L:B TR
Internal Part NumberEIS-MT47H32M16CC-37E L:B TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed3.75ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case84-TFBGA
Supplier Device Package84-FBGA (12x12.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT47H32M16CC-37E L:B TR
Related LinksMT47H32M16C, MT47H32M16CC-37E L:B TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT47H32M16CC-37E L:B TR Details Description
Related parts for MT47H32M16CC-37E L:B TR
IGBT 600V 75A 370W TO247AC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 16A TO263AB datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 11.43X381MM datasheet.pdf
508 TB PLG PLUG 180 datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
LT CURTAIN COVER PAIR datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf