Micron Technology MT47H32M16NF-25E AAT:H
MT47H32M16NF-25E AAT:H picture photo
Mfg. Part Number
MT47H32M16NF-25E AAT:H
Brief Description
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 84FBGA
Datasheet Download
MT47H32M16NF-25E AAT:H.pdf
Availability of MT47H32M16NF-25E AAT:H
QUANTITY
MT47H32M16NF-25E AAT:H Order Process
Ship out your order
Specifications of MT47H32M16NF-25E AAT:H
Internal Part NumberEIS-MT47H32M16NF-25E AAT:H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed2.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case84-TFBGA
Supplier Device Package84-FBGA (8x12.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT47H32M16NF-25E AAT:H
Related LinksMT47H32M16N, MT47H32M16NF-25E AAT:H Datasheet, Micron Technology Distributor
MT47H32M16NF-25E AAT:H Details Description
Related parts for MT47H32M16NF-25E AAT:H
IC 1.1V SUPPLY MONITOR 8-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SIC CO-PACK SJT/RECT 20A 1.2KV datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR LIN TO92 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 350MA 9.585 OHM datasheet.pdf