Micron Technology MT47R256M4CF-25E:H
MT47R256M4CF-25E:H picture photo
Mfg. Part Number
MT47R256M4CF-25E:H
Brief Description
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 2.5NS 60FBGA
Datasheet Download
MT47R256M4CF-25E:H.pdf
Availability of MT47R256M4CF-25E:H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT47R256M4CF-25E:H Order Process
Ship out your order
Specifications of MT47R256M4CF-25E:H
Internal Part NumberEIS-MT47R256M4CF-25E:H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 04/Feb/2014
Updated LTB Date Revision 17/Jun/2014
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size1G (256M x 4)
Speed2.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.55 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-FBGA (8x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT47R256M4CF-25E:H
Related LinksMT47R256M, MT47R256M4CF-25E:H Datasheet, Micron Technology Distributor
MT47R256M4CF-25E:H Details Description
Related parts for MT47R256M4CF-25E:H
FIXED IND 3.3UH 2.2A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
FILTER LINE 4.4MH 2.5A VERTICAL datasheet.pdf
CABLE AUDIO RCA HI QUAL 1.5M datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf