Micron Technology MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR
MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 90VFBGA
Datasheet Download
MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR.pdf
Availability of MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR
Internal Part NumberEIS-MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size512M (16M x 32)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (10x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR
Related LinksMT48H16M32LF, MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR Details Description
Related parts for MT48H16M32LFCM-75 IT:A TR
IC MPU M680X0 8MHZ 68PLCC datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf