Micron Technology MT48H32M16LFCJ-75:A TR
MT48H32M16LFCJ-75:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT48H32M16LFCJ-75:A TR
Brief Description
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 54VFBGA
Datasheet Download
MT48H32M16LFCJ-75:A TR.pdf
Availability of MT48H32M16LFCJ-75:A TR
QUANTITY
MT48H32M16LFCJ-75:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48H32M16LFCJ-75:A TR
Internal Part NumberEIS-MT48H32M16LFCJ-75:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case54-VFBGA
Supplier Device Package54-VFBGA (10x11.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48H32M16LFCJ-75:A TR
Related LinksMT48H32M16L, MT48H32M16LFCJ-75:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48H32M16LFCJ-75:A TR Details Description
Related parts for MT48H32M16LFCJ-75:A TR
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP W/I2C 32-QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf
HEADER 18POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
WIREWAY 60" STEEL 12X6" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 28POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2W datasheet.pdf