Micron Technology MT48H4M32LFB5-75:K
MT48H4M32LFB5-75:K picture photo
Mfg. Part Number
MT48H4M32LFB5-75:K
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 133MHZ 90VFBGA
Datasheet Download
MT48H4M32LFB5-75:K.pdf
Availability of MT48H4M32LFB5-75:K
QUANTITY
MT48H4M32LFB5-75:K Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48H4M32LFB5-75:K
Internal Part NumberEIS-MT48H4M32LFB5-75:K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOL95nm Y35M Product 08/Jan/2013
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48H4M32LFB5-75:K
Related LinksMT48H4M32, MT48H4M32LFB5-75:K Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48H4M32LFB5-75:K Details Description
Related parts for MT48H4M32LFB5-75:K
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 75A 530V PNL MNT datasheet.pdf
BATT PACK 9.6V 4100MAH NIMH datasheet.pdf
RES 14 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL PROCESS RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 1MM T/H datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf