Alliance Memory, Inc. MT48LC32M16A2TG-75:IT:C
MT48LC32M16A2TG-75:IT:C picture photo
Mfg. Part Number
MT48LC32M16A2TG-75:IT:C
Brief Description
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 54TSOP
Datasheet Download
MT48LC32M16A2TG-75:IT:C.pdf
Availability of MT48LC32M16A2TG-75:IT:C
QUANTITY
MT48LC32M16A2TG-75:IT:C Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48LC32M16A2TG-75:IT:C
Internal Part NumberEIS-MT48LC32M16A2TG-75:IT:C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package54-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48LC32M16A2TG-75:IT:C
Related LinksMT48LC32M16, MT48LC32M16A2TG-75:IT:C Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
MT48LC32M16A2TG-75:IT:C Details Description
Related parts for MT48LC32M16A2TG-75:IT:C
FIXED IND 3.3UH 5A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC 16BIT TXRX REGIST 56-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC EXPANDER 16PORT 24TQFN datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT6 W/BOOT 3' BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
USB CONNECTOR B TYPE datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf