Micron Technology MT48LC32M8A2P-7E:D
MT48LC32M8A2P-7E:D picture photo
Mfg. Part Number
MT48LC32M8A2P-7E:D
Brief Description
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 54TSOP
Datasheet Download
MT48LC32M8A2P-7E:D.pdf
Availability of MT48LC32M8A2P-7E:D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT48LC32M8A2P-7E:D Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48LC32M8A2P-7E:D
Internal Part NumberEIS-MT48LC32M8A2P-7E:D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLY16Y Series 03/Dec/2011
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package54-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48LC32M8A2P-7E:D
Related LinksMT48LC32M, MT48LC32M8A2P-7E:D Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48LC32M8A2P-7E:D Details Description
Related parts for MT48LC32M8A2P-7E:D
IDC CABLE - MKR10K/MC10G/MPD10K datasheet.pdf
CONN RECEPT 2POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SEM-FLSH 4.5" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 12 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
6" CABLE FOR 2 SPX MODULES datasheet.pdf
IC MCU 16KB 4KB RAM 85LGA datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 512X9 56TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 750PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf