Micron Technology MT48LC4M32B2TG-7:G
MT48LC4M32B2TG-7:G picture photo
Mfg. Part Number
MT48LC4M32B2TG-7:G
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP
Datasheet Download
MT48LC4M32B2TG-7:G.pdf
Availability of MT48LC4M32B2TG-7:G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT48LC4M32B2TG-7:G Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48LC4M32B2TG-7:G
Internal Part NumberEIS-MT48LC4M32B2TG-7:G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLY15W Series 03/Dec/2011
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48LC4M32B2TG-7:G
Related LinksMT48LC4M3, MT48LC4M32B2TG-7:G Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48LC4M32B2TG-7:G Details Description
Related parts for MT48LC4M32B2TG-7:G
IC OPAMP CFA 600MHZ 16QSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf