Micron Technology MT49H8M36FM-25:B TR
MT49H8M36FM-25:B TR picture photo
Mfg. Part Number
MT49H8M36FM-25:B TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
Datasheet Download
MT49H8M36FM-25:B TR.pdf
Availability of MT49H8M36FM-25:B TR
QUANTITY
MT49H8M36FM-25:B TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT49H8M36FM-25:B TR
Internal Part NumberEIS-MT49H8M36FM-25:B TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeRLDRAM 2
Memory Size288M (8M x 36)
Speed2.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
Package / Case144-TFBGA
Supplier Device Package144-µBGA (18.5x11)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT49H8M36FM-25:B TR
Related LinksMT49H8M36, MT49H8M36FM-25:B TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT49H8M36FM-25:B TR Details Description
Related parts for MT49H8M36FM-25:B TR
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 1UF 35V X7R 0603 datasheet.pdf
LIGHT PIPE datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf