Micron Technology MT8HTF12864AY-40ED1
MT8HTF12864AY-40ED1 picture photo
Mfg. Part Number
MT8HTF12864AY-40ED1
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE SDRAM DDR2 1GB 240DIMM
Datasheet Download
MT8HTF12864AY-40ED1.pdf
Availability of MT8HTF12864AY-40ED1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT8HTF12864AY-40ED1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT8HTF12864AY-40ED1
Internal Part NumberEIS-MT8HTF12864AY-40ED1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size1GB
Speed400MT/s
Package / Case240-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT8HTF12864AY-40ED1
Related LinksMT8HTF128, MT8HTF12864AY-40ED1 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT8HTF12864AY-40ED1 Details Description
Related parts for MT8HTF12864AY-40ED1
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf