Micron Technology MT9HTF6472PY-53ED2
MT9HTF6472PY-53ED2 picture photo
Mfg. Part Number
MT9HTF6472PY-53ED2
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR2 512MB 240-DIMM
Datasheet Download
MT9HTF6472PY-53ED2.pdf
Availability of MT9HTF6472PY-53ED2
QUANTITY
MT9HTF6472PY-53ED2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT9HTF6472PY-53ED2
Internal Part NumberEIS-MT9HTF6472PY-53ED2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size512MB
Speed533MT/s
Package / Case240-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT9HTF6472PY-53ED2
Related LinksMT9HTF647, MT9HTF6472PY-53ED2 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT9HTF6472PY-53ED2 Details Description
Related parts for MT9HTF6472PY-53ED2
IC 2-4 LINE DECODR/DEMUX 16TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5.6K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 64POS 24-22 AWG datasheet.pdf
SOCKET 6 POINT 9MM datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 40POS SMD datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 5M OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.333K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE P 630NH N48 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 500MA 400 MOHM datasheet.pdf