Aptina-ON Semiconductor MT9M111P12STCD ES
MT9M111P12STCD ES picture photo
Mfg. Part Number
MT9M111P12STCD ES
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Sensors
Brief Description
KIT DEVELOPMENT FOR MT9M111
Datasheet Download
MT9M111P12STCD ES.pdf
Availability of MT9M111P12STCD ES
QUANTITY
MT9M111P12STCD ES Order Process
Ship out your order
Specifications of MT9M111P12STCD ES
Internal Part NumberEIS-MT9M111P12STCD ES
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Sensors
Series-
Sensor TypeCMOS Imaging, Color (RGB)
Sensing Range1.3 Megapixel
Interface-
Sensitivity15 fps
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.1 V
Embedded-
Supplied ContentsCamera Board, Sensor Headboard with Lens, Tripod, USB Cable, User Manual
Utilized IC / PartMT9M111
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT9M111P12STCD ES
Related LinksMT9M111P, MT9M111P12STCD ES Datasheet, Aptina-ON Semiconductor Distributor
MT9M111P12STCD ES Details Description
Related parts for MT9M111P12STCD ES
RES 11K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC CTLR TOUCH SENSOR 8-TSSOP datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS L 1300A 600V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A 8HSSO datasheet.pdf
DISK MAGNET SMCO 6MM(A) X 3.0MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf