Aptina-ON Semiconductor MT9V032L12STMH ES
MT9V032L12STMH ES picture photo
Mfg. Part Number
MT9V032L12STMH ES
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Sensors
Brief Description
KIT HEAD BOARD FOR MT9V032
Datasheet Download
MT9V032L12STMH ES.pdf
Availability of MT9V032L12STMH ES
QUANTITY
MT9V032L12STMH ES Order Process
Ship out your order
Specifications of MT9V032L12STMH ES
Internal Part NumberEIS-MT9V032L12STMH ES
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Sensors
SeriesDigitalClarity®
Sensor TypeCMOS Imaging, Monochrome
Sensing RangeVGA
InterfaceSerial
Sensitivity60 fps
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Embedded-
Supplied ContentsSensor Headboard with Lens
Utilized IC / PartMT9V032
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT9V032L12STMH ES
Related LinksMT9V032L, MT9V032L12STMH ES Datasheet, Aptina-ON Semiconductor Distributor
MT9V032L12STMH ES Details Description
Related parts for MT9V032L12STMH ES
CABLE TIE INTERMED GRN 5.6" datasheet.pdf
CONV DC-DC 250W 48VIN 1.2V NEGEN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 12DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4+0POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE10 M20 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf