TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTC100-JA1-P31-T25-CS2806
MTC100-JA1-P31-T25-CS2806 picture photo
Mfg. Part Number
MTC100-JA1-P31-T25-CS2806
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Datasheet Download
MTC100-JA1-P31-T25-CS2806.pdf
Availability of MTC100-JA1-P31-T25-CS2806
QUANTITY
MTC100-JA1-P31-T25-CS2806 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTC100-JA1-P31-T25-CS2806
Internal Part NumberEIS-MTC100-JA1-P31-T25-CS2806
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTC100-JA1-P31-T25-CS2806
MTC100-JA1-P31-T25-CS2806 Details Description
Related parts for MTC100-JA1-P31-T25-CS2806
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC KEYLESS ENTRY AFE 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO204AC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 260V 4.5A datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HAN ACCESS. PG 21 CABLE CLAMP 13 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf