TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTC100-JB1-P11
MTC100-JB1-P11 picture photo
Mfg. Part Number
MTC100-JB1-P11
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Datasheet Download
MTC100-JB1-P11.pdf
Availability of MTC100-JB1-P11
QUANTITY
MTC100-JB1-P11 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTC100-JB1-P11
Internal Part NumberEIS-MTC100-JB1-P11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTC100-JB1-P11
MTC100-JB1-P11 Details Description
Related parts for MTC100-JB1-P11
CONN TERM FEMALE 22-24AWG TIN datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 7.24NS 484FPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 18POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 8SRT datasheet.pdf