TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTC100-KT2-0122
MTC100-KT2-0122 picture photo
Mfg. Part Number
MTC100-KT2-0122
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Datasheet Download
MTC100-KT2-0122.pdf
Availability of MTC100-KT2-0122
QUANTITY
MTC100-KT2-0122 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTC100-KT2-0122
Internal Part NumberEIS-MTC100-KT2-0122
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTC100-KT2-0122
MTC100-KT2-0122 Details Description
Related parts for MTC100-KT2-0122
LED ORANGE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC AMP VIDEO 2STAGE DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPPLY MON 8-SOIC datasheet.pdf
SCR THY PHASE LEG 2000V WC-500 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8073JR datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
SL SURFACE DISC TN A CRS 7" datasheet.pdf
SSOP-36 STENCIL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 1% 200W datasheet.pdf