| Internal Part Number | EIS-MTCPQKT2P22SGBC | |
| Standard Package | 5 | |
| Category | Connectors, Interconnects | |
| Family | Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount | |
| Series | * | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | MTCPQKT2P22SGBC | |
 | RMCF0603FT68K1 | RES SMD 68.1K OHM 1% 1/10W 0603 | datasheet.pdf | |
 | CRCW1218576KFKEK | RES SMD 576K OHM 1% 1W 1218 | datasheet.pdf | |
 | V48B48C250BL3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W | datasheet.pdf | |
 | VI-26T-EV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W | datasheet.pdf | |
 | C947U821KYYDAAWL20 | CAP CER 820PF 400VAC Y5P RADIAL | datasheet.pdf | |
 | 855-13731 | MCPC/ISA-MEDIALINX-MM850-SC | datasheet.pdf | |
 | 43J2K2 | RES 2.2K OHM 3W 5% AXIAL | datasheet.pdf | |