Cree Inc. MTGEZW-01-0000-0B0PD030F
MTGEZW-01-0000-0B0PD030F picture photo
Mfg. Part Number
MTGEZW-01-0000-0B0PD030F
Datasheet Download
MTGEZW-01-0000-0B0PD030F.pdf
Availability of MTGEZW-01-0000-0B0PD030F
QUANTITY
MTGEZW-01-0000-0B0PD030F Order Process
Ship out your order
Specifications of MTGEZW-01-0000-0B0PD030F
Internal Part NumberEIS-MTGEZW-01-0000-0B0PD030F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
CCT (K)3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test420 lm (400 lm ~ 440 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.1A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)6V
Lumens/Watt @ Current - Test64 lm/W
CRI (Color Rendering Index)85
Current - Max4A
Thermal Resistance of Package1.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTGEZW-01-0000-0B0PD030F
Related LinksMTGEZW-01-00, MTGEZW-01-0000-0B0PD030F Datasheet, Cree Inc. Distributor
MTGEZW-01-0000-0B0PD030F Details Description
Related parts for MTGEZW-01-0000-0B0PD030F
REGULATOR 9.00V VERTICAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 25A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 14POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 20 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf