Cree Inc. MTGEZW-01-0000-0N0UD030F
MTGEZW-01-0000-0N0UD030F picture photo
Mfg. Part Number
MTGEZW-01-0000-0N0UD030F
Datasheet Download
MTGEZW-01-0000-0N0UD030F.pdf
Availability of MTGEZW-01-0000-0N0UD030F
QUANTITY
MTGEZW-01-0000-0N0UD030F Order Process
Ship out your order
Specifications of MTGEZW-01-0000-0N0UD030F
Internal Part NumberEIS-MTGEZW-01-0000-0N0UD030F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
CCT (K)3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test420 lm (400 lm ~ 440 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test185mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test63 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max700mA
Thermal Resistance of Package1.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTGEZW-01-0000-0N0UD030F
Related LinksMTGEZW-01-00, MTGEZW-01-0000-0N0UD030F Datasheet, Cree Inc. Distributor
MTGEZW-01-0000-0N0UD030F Details Description
Related parts for MTGEZW-01-0000-0N0UD030F
Crystal 16.2570MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 10A 12V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL97632IRTZ datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 42POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 250VDC datasheet.pdf