Samtec, Inc. MTSW-105-09-G-S-350-RA
MTSW-105-09-G-S-350-RA picture photo
Mfg. Part Number
MTSW-105-09-G-S-350-RA
Brief Description
CONN HEADER 5POS .100" TH
Datasheet Download
MTSW-105-09-G-S-350-RA.pdf
Availability of MTSW-105-09-G-S-350-RA
QUANTITY
MTSW-105-09-G-S-350-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of MTSW-105-09-G-S-350-RA
Internal Part NumberEIS-MTSW-105-09-G-S-350-RA
SeriesFlex Stack, MTSW
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.350" (8.89mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTSW-105-09-G-S-350-RA
Related LinksMTSW-105-09, MTSW-105-09-G-S-350-RA Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
MTSW-105-09-G-S-350-RA Details Description
Related parts for MTSW-105-09-G-S-350-RA
IC OTP 8MBIT 100NS 32TSOP datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 0.15A 6EMT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FILTER LC HI FREQ 470000PF 0805 datasheet.pdf
RES 105K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC AMP LOW NOISE SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf