Samtec, Inc. MTSW-109-09-T-S-315
MTSW-109-09-T-S-315 picture photo
Mfg. Part Number
MTSW-109-09-T-S-315
Brief Description
CONN HEADER VERT 9POS .100
Datasheet Download
MTSW-109-09-T-S-315.pdf
Availability of MTSW-109-09-T-S-315
QUANTITY
MTSW-109-09-T-S-315 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTSW-109-09-T-S-315
Internal Part NumberEIS-MTSW-109-09-T-S-315
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.315" (8.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTSW-109-09-T-S-315
Related LinksMTSW-109-, MTSW-109-09-T-S-315 Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
MTSW-109-09-T-S-315 Details Description
Related parts for MTSW-109-09-T-S-315
RES 390 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 200KSPS 28-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16DRT datasheet.pdf