Bourns Inc. MU1005-471Y
MU1005-471Y picture photo
Mfg. Part Number
MU1005-471Y
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
BEAD FERRITE 470 OHM 100MA 1005
Datasheet Download
MU1005-471Y.pdf
Availability of MU1005-471Y
QUANTITY
MU1005-471Y Order Process
Ship out your order
Specifications of MU1005-471Y
Internal Part NumberEIS-MU1005-471Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMU1005 Series Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMU
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MU1005-471Y
Related LinksMU100, MU1005-471Y Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MU1005-471Y Details Description
Related parts for MU1005-471Y
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DDR3 204POS SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 39POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
4R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf