Bourns Inc. MU1005-471Y
MU1005-471Y picture photo
Mfg. Part Number
MU1005-471Y
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
BEAD FERRITE 470 OHM 100MA 1005
Datasheet Download
MU1005-471Y.pdf
Availability of MU1005-471Y
QUANTITY
MU1005-471Y Order Process
Ship out your order
Specifications of MU1005-471Y
Internal Part NumberEIS-MU1005-471Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMU1005 Series Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMU
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MU1005-471Y
Related LinksMU100, MU1005-471Y Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MU1005-471Y Details Description
Related parts for MU1005-471Y
JUMPER-H1505TR/A3048A/H1505TR12" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
JACK TIP DELUXE INSULATED BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 3-31V 1A datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 40 POS datasheet.pdf