Bourns Inc. MU3261-202Y
MU3261-202Y picture photo
Mfg. Part Number
MU3261-202Y
Brief Description
BEAD FERRITE 2000 OHM 100MA 3216
Datasheet Download
MU3261-202Y.pdf
Availability of MU3261-202Y
QUANTITY
MU3261-202Y Order Process
Ship out your order
Specifications of MU3261-202Y
Internal Part NumberEIS-MU3261-202Y
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency2 kOhm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MU3261-202Y
Related LinksMU326, MU3261-202Y Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MU3261-202Y Details Description
Related parts for MU3261-202Y
CAP TANT 15UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR 7A 500VDC DC OUT PNL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf