IXYS Corporation MUBW10-12A7
MUBW10-12A7 picture photo
Mfg. Part Number
MUBW10-12A7
Manufacturer
Product Category
IGBTs - Modules
Brief Description
CONVERTER/BRAKE/INVERTER 2.3VCE
Datasheet Download
MUBW10-12A7.pdf
Availability of MUBW10-12A7
QUANTITY
MUBW10-12A7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MUBW10-12A7
Internal Part NumberEIS-MUBW10-12A7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyIGBTs - Modules
Series-
IGBT TypeNPT
ConfigurationThree Phase Inverter with Brake
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)1200V
Current - Collector (Ic) (Max)20A
Power - Max105W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.7V @ 15V, 10A
Current - Collector Cutoff (Max)600µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce0.6nF @ 25V
InputThree Phase Bridge Rectifier
NTC ThermistorYes
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseE2
Supplier Device PackageE2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MUBW10-12A7
Related LinksMUBW1, MUBW10-12A7 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
MUBW10-12A7 Details Description
Related parts for MUBW10-12A7
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
UPS SMARTPRO 3.0KVA 2250W 10OUT datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC COMPARATOR VOLT 16-DIP datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 25NS 32SOIC datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 4000PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA datasheet.pdf