IXYS Corporation MUBW30-12A6K
MUBW30-12A6K picture photo
Mfg. Part Number
MUBW30-12A6K
Manufacturer
Product Category
IGBTs - Modules
Brief Description
MODULE IGBT CBI E1
Datasheet Download
MUBW30-12A6K.pdf
Availability of MUBW30-12A6K
QUANTITY
MUBW30-12A6K Order Process
Ship out your order
Specifications of MUBW30-12A6K
Internal Part NumberEIS-MUBW30-12A6K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyIGBTs - Modules
Series-
IGBT TypeNPT
ConfigurationThree Phase Inverter with Brake
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)1200V
Current - Collector (Ic) (Max)30A
Power - Max130W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic3.8V @ 15V, 30A
Current - Collector Cutoff (Max)1mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce1nF @ 25V
InputThree Phase Bridge Rectifier
NTC ThermistorYes
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseE1
Supplier Device PackageE1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MUBW30-12A6K
Related LinksMUBW30, MUBW30-12A6K Datasheet, IXYS Corporation Distributor
MUBW30-12A6K Details Description
Related parts for MUBW30-12A6K
IC OPAMP GP 6.4MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN CAP END PANEL MOUNT 2POS datasheet.pdf
IC SNAPHAT BATTERY 120MAH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
KIT DEMO 315MHZ BLACKBIRD datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 150MW 0503 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 7.41K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURPOSE 45V 10MA DPAK datasheet.pdf