TE Connectivity Raychem Cable Protection MV-127111-10-8A
MV-127111-10-8A picture photo
Mfg. Part Number
MV-127111-10-8A
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
MV-127111-10-8A.pdf
Availability of MV-127111-10-8A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MV-127111-10-8A Order Process
Ship out your order
Specifications of MV-127111-10-8A
Internal Part NumberEIS-MV-127111-10-8A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesMV
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.50" x 0.437" (12.7mm x 11.1mm)
MaterialMetallized Polyester
ColorSilver
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MV-127111-10-8A
MV-127111-10-8A Details Description
Related parts for MV-127111-10-8A
RES SMD 1.4K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PROGRAMMABLE SYSTEM ON A CHIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 630V CH 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf