TE Connectivity Raychem Cable Protection MV-381127-5-8A
MV-381127-5-8A picture photo
Mfg. Part Number
MV-381127-5-8A
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
MV-381127-5-8A.pdf
Availability of MV-381127-5-8A
QUANTITY
MV-381127-5-8A Order Process
Ship out your order
Specifications of MV-381127-5-8A
Internal Part NumberEIS-MV-381127-5-8A
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesMV
Packaging5000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size1.50" x 0.50" (38.1mm x 12.7mm)
MaterialMetallized Polyester
ColorSilver
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MV-381127-5-8A
Related LinksMV-3811, MV-381127-5-8A Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
MV-381127-5-8A Details Description
Related parts for MV-381127-5-8A
SWITCH MINI SPDT 5A 10.2GF datasheet.pdf
SENSOR GAUGE PRESS 1.45 PSI MAX datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
SENS PROX M12 2MM AC2W-NC SHIELD datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER W/DOUBLE CABLE datasheet.pdf
IC TRIPLE SCHMITT-TRIG INV US8 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 800A 700VAC datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLW 1 IN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA EMD2 datasheet.pdf