TE Connectivity Raychem Cable Protection MV-508064-10-8A
MV-508064-10-8A picture photo
Mfg. Part Number
MV-508064-10-8A
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
MV-508064-10-8A.pdf
Availability of MV-508064-10-8A
QUANTITY
MV-508064-10-8A Order Process
Ship out your order
Specifications of MV-508064-10-8A
Internal Part NumberEIS-MV-508064-10-8A
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesMV
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size2.00" x 0.25" (50.8mm x 6.4mm)
MaterialMetallized Polyester
ColorSilver
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MV-508064-10-8A
MV-508064-10-8A Details Description
Related parts for MV-508064-10-8A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1.5W 2615 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE D 26POS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 90POS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf