ON Semiconductor MV2109RLRAG
MV2109RLRAG picture photo
Mfg. Part Number
MV2109RLRAG
Manufacturer
Product Category
Variable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Brief Description
DIODE TUNING 30V 33PF TO92-2
Datasheet Download
MV2109RLRAG.pdf
Availability of MV2109RLRAG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MV2109RLRAG Order Process
Ship out your order
Specifications of MV2109RLRAG
Internal Part NumberEIS-MV2109RLRAG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jun/2006
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyVariable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance @ Vr, F36.3pF @ 4V, 1MHz
Capacitance Ratio3.2
Capacitance Ratio ConditionC2/C30
Voltage - Peak Reverse (Max)30V
Diode TypeSingle
Q @ Vr, F200 @ 4V, 50MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Supplier Device PackageTO-92
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MV2109RLRAG
Related LinksMV210, MV2109RLRAG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MV2109RLRAG Details Description
Related parts for MV2109RLRAG
CONN SPRING CONT 44 POS .256 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 4.8A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
IC TEMPERATURE SENSOR DO-34 datasheet.pdf
CONN HDR .100" SNGL SMD R/A 33PO datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 775MA 210 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 12POS THRUHL datasheet.pdf